Kładka nad Narwią – Śliwno-Waniewo

Kładka Śliwno Waniewo to nic innego jak drewniany pomost poprowadzony nad rzeką Narew i jej rozlewiskami pomiędzy miejscowościami Śliwno a Waniewo. Nie jest to jednak zwyczajny pomost, lecz kładka pełna niespodzianek i pięknych widoków. Zacznijmy jednak od początku.

Pierwsze co nas czeka to przeprawa pływającą platformą przez rzekę. Tutaj musimy użyć siły naszych mięśni, ciągnąc za łańcuch płyniemy na drugi brzeg. Nie jest to lekka sprawa, platforma swoje waży, a do tego jeszcze należy doliczyć wagę osób na niej się znajdujących (max 15 osób). Zalecamy obecność co najmniej jednego mężczyzny. Pływających platform na trasie kładki spotkamy pięć.

Po zejściu z platformy poruszamy się drewnianymi kładkami nad rozlewiskami rzeki. Kładki są solidnie wykonane, nie musimy się o nic obawiać. Wszystko jest odpowiednio zabezpieczone, więc możemy pozwolić naszym dzieciom na trochę luzu, nie obawiając się o mokre lądowanie pociechy w podmokłym terenie. W naszym wyobrażeniu właśnie do tego powstała kładka… by uatrakcyjnić rodzinne spacery. Nie brakuje tutaj rodzin z małymi dziećmi, z wózkami… każdy znajdzie na kładce Śliwno – Waniewo coś dla siebie.

Mniej więcej na środku trasy stoi wieża obserwacyjna. Możemy z niej obserwować dziesiątki gatunków ptaków, które fruwają nad naszymi głowami oraz co najważniejsze piękne krajobrazy ciągnące się horyzontem w nieskończoność.

Zaznaczyć również trzeba, ża kładkę zwiedzić można z dwóch stron. Zarówno rozpocząć spacer z miejscowości Śliwno jak i Waniewo, tylko należy pamiętać, że później trzeba będzie wrócić tą samą trasą do samochodu. Można pomyśleć o wycieczce rowerem. Z Białegostoku do Śliwna mamy w granicach 17km.

Nam kładka Śliwno – Waniewo bardzo przypadła do gustu i jestem pewny, że jeszcze nie raz tu wrócimy, traktując to miejsce jako odskocznię od codziennej trasy naszych spacerów. Do tego samego Państwa zachęcamy, a przy okazji proponuję jednocześnie zwiedzić jeden punkt – Zerwany Most w Kruszewie( 15 km od Villi Regent)